خدمات سیار

تعمیرکار منبع انبساط ( مخزن تحت فشار )

تعمیرکار منبع انبساط
تعمیر منبع انبساط

تعمیرکار منبع انبساط

منبع انبساط قطعه ای درپکیج است که زمان بالا رفتن فشار آب گرم فعال می شود در واقع همه پکیج ها دارای چنین سیستمی هستند تا درافزایش دمای آب در مدار آن را کنترل کند و مانع از ایجاد خطر شود اگر این قطعه خراب شده باشد کنترل گرمایشی آسیب دیده و امکان پذیر نیست بنابراین وظیفه منبع انبساط کنترل فشار دستگاه است و مانع از نوسانات آن می شود این قطعه که شبیه یک سینی است کنترل فشار آب گرم پکیج را بر عهده دارد یعنی با بالا رفتن دمای آب حجم منبع نیز افزایش یافته وهمین امرباعث افزایش فشار دستگاه می شود و آب داخل لوله ها گرم خواهند شد اگر منبع انبساط دراین بالا رفتن دمای آب فعال نشود به سیستم گرمایشی و لوله ها آسیب می رسد پس در زمان بالا رفتن دمای آب منبع انبساط فشار را کنترل می کند  و مانع از فعال شدن شیر اطمینان می شود . روبی پمپ ارائه کننده خدمات تعمیرکار منبع انبساط در کلیه نقاط تهران در خدمت شماست .

نمونه کارهای تعمیر پمپ آب

تعمیر فشار منبع پکیج

منبع انبساط  در واقع منبعی از باد است که در انتهای پکیج قرارگرفته و حالتی شبیع بطری یا بشکه دارد اگر باد آن خالی شود نمی تواند عمل کند  و زمانی که پکیج در حال فعالیت برای گرم کردن آب است آب همچنان به نقطه جوش می رسد خالی شدن باد منبع توسط تکنیسین مورد بررسی و تعمیر قرار می گیرد به این صورت که ابتدا با خاموش کردن پکیج از مدار گرمایشی خارج می شود تا دستگاه خالی از آب شوند به این صورت که با باز کردن شیر پرکن آب دستگاه تخلیه خواهد شد پس از رسیدن فشار بار روی صفر بالف منبع را باز می کند سپس با کمک یک پیچ گوشتی سوزن بالف را تست می کند در این هنگام تعمیرکار منبع انبساط به میزان آب خروجی دقت می کند اگر آب از آن خارج شود منبع فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد در غیر این صورت که آب در آن نداشته باشد می توان با یک تلمبه منبع را دوباره باد کرد و فشار پکیج را روی 1.5 قرار داد

سالم بودن این مخزن اهمیت زیادی دارد اگر دچار اختلال در عملکرد باشد و مشکل خرابی از داخل منبع باشد نیاز به تعویض منبع می باشد اما اگر عامل تخریب کننده از بیرون مخزن ایجاد مشکل کرده است می توان آن را تعمیر کرد عواملی که نیاز مخزن را به تعویض پیدا می کنند موارد زیر می باشند با اینکه علت خراب شدن منبع انبساط پکیج به سه عامل اصلی بالارفتن فشار آب ، افت فشار و نوسانات فشار آب است اما عوامل زیادی باعث خراب شدن این قطعه می شود که با کمک تعمیرکار منبع انبساط پکیج تشخیص داده می شود

مواردی که نیاز به تعویض دارند

 • معیوب بودن دیافراگم
 • خراب شدن بالن درون مخزن
 • پاره بودن منبع
 • دفورمه شدن منبع انبساط

مواردی که نیاز به تعمیردارند

 • نشتی کوچک انتهای منبع
 • انسداد لوله ها
 • اتصالات نامناسب لوله ها

اگر این قطعه دچار اختلال شود با نشان دادن حالت عقربه متوجه خواهید شد بالا رفتن درجه عقربه نشان از فشار زیاد گرما و پایین رفتن عقربه نشان کاهش دمای آب است اما اگر در تشخیص علت خراب شدن پکیچ تجربه ای ندارید از دست کاری سیستم خود داری کرده و با تعمیرکار منبع انبساط پکیج در تماس باشید .

همه چیز درباره تعمیر و نصب پمپ آب

گالری تصاویر

چه زمانی باید منبع انبساط را تعویض  کرد  ؟

تعمیر یا تعویض منبع انبساط نتیجه وضعیت آبرسانی ساختمان در طبقات بالاست . سرویس منبع انبساط گاها از سرویس پمپ آب مهمتر است . چرا که اگر پمپ آب خراب شود آسیب جدی به منبع انبساط وارد نمیشود اما اگر مخزن تحت فشار یا همان منبع انبساط عمل نکند اولین جایی که تحت فشار قرار میگیرد پمپ آب است . اما کاربران از ما میپرسند که چه زمانی باید منبع انبساط را تعمیر کرد ؟ یا اینکه چه زمانی باید منبع انبساط را تعویض کرد  ؟ تعمیرکار منبع انبساط میگوید   :

 • زمانی که فشار آب در طبقه دوم و سوم و طبقات بالا بمراتب کم میشود باید به فکر منبع انبساط باشیم
 • وقتی که دمای پمپ آب به دلیل کارکردن زیاد بالا میرود باید حتما منبع انبساط بازرسی شود
 • ایجاد نشتی و رطوبت از منبع انبساط
 • خالی شدن هوای منبع به دلیل ایجاد نشتی در والف منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.