مقالات پمپ آب

علت روشن نشدن ست کنترل چیست ؟

علت روشن نشدن ست کنترل

علت روشن نشدن ست کنترل چیست ؟

ست کنترل از جمله تجهیزات پر استفاده در صنعت پمپ و سیستم آبرسانی می باشد , به طور خلاصه وظیفه این قطعه اتومات کردن , کنترل و تنظیم فشار آب می باشد این قطعه به عنوان یک لوازم همراه در شبکه های آبرسانی مختلف کاربرد داشته و برای کنترل جریان آب پمپ ها و جلوگیری از قطع و وصل شدن جریان و دیگر خسارات که در نوسانات به پمپ و یا در لوله کشی ساختمان ها ایجاد می شود کاربرد دارد ؛یکی از مشکلات رایج در این قطعه روشن نشدن آن است علت روشن نشدن ست کنترل می تواند متعدد باشد که در ادامه به آنها می پردازیم . روبی پمپ ارائه کننده خدمات سیار پمپ آب ساختمان با تعمیرو نصب پمپ و تجهیزات منبع انبساط  ، ست کنترل ، رله پمپ و…. در خدمت شماست . برای مشاوره و رزرو سرویسکار با ما تماس بگیرید ویا همراه ما باشید با  :

  • 6 مورد از مهم ترین علت روشن نشدن ست کنترل همراه با راه حل
  • علت روش نشدن پمپ در طبقات بالا چیست ؟

هزینه نصب پمپ آب چنده  ؟

علت روشن نشدن ست کنترل

6 مورد از مهمترین علت روشن نشدن ست کنترل همراه با راه حل

خرابی برد الکتریکی و روشن نشدن ست کنترل :

 برد قطعه ای الکترونیکی داخل ست کنترل بوده که می تواند هنگامی که آب ورودی قطع است را تشخیص داده و پمپ را قطع کند پس از وصل شدن آب ورودی مجددا موجب راه اندازی پمپ آب می شود ؛ از مهم ترین علت روشن نشدن ست کنترل خرابی برد الکتریکی است ؛ عواملی مانند نفوذ آب به داخل بدنه ست کنترل , نوسانات برقی , نشتی پمپ و یکسره کردن پمپ آب اصلی ترین دلیل خرابی این قطعه می باشد .

راه حل این مشکل چیست ؟

تعمیر برد الکتریکی ست کنترل گاهی راه حلی برای رفع این مشکل است برخی مواقع که بر قابل تعمیر نیست باید عوض شود .

قطع شدن برق و روشن نشدن ست کنترل :

از دیگر علت روشن نشدن ست کنترل قطع شدن برق است ؛ قطعی برق موجب می شود این قطعه فعالیت نداشته باشد

راه حل چیست ؟

ست کنترل با دو شاخه به پریز وصل می شود در صورتی که کابل برق  قطع شده دوشاخه را تعویض نمایید .

معیوب شدن پیچ تنظیم فشار و روشن نشدن ست کنترل :

پیچ تنظیم فشار ست کنترل پشت دستگاه قرار دارد این پیچ علاوه بر اینکه فشار آب را تنظیم می کند اگر آب به درون ست نفوذ کند آن را خارج می کند تا قطعات برقی دستگاه آسیب نبیند .

راه حل چیست ؟

اگر علت روشن نشدن ست کنترل از پیچ تنظیم فشار باشد باید این پیچ را مجدد تنظیم نمود ؛ این پیج پشت دستگاه قرار دارد که می توان به یک پیچ گوشتی آن را چرخاند .

تعویض تخصصی ست کنترل و رله پمپ

خراب شدن گیج فشار و روشن نشدن ست کنترل :

در صورتی که مانومتر عملکرد صحیحی نداشته باشد و فشار را به درستی نشان ندهد احتمالا یا خود مانومتر خراب است که این احتمال بسیار کم است یا می تواند یکی از علت خراب شدن و روشن نشدن ست کنترل باشد .

معیوب شدن دیافراگم و روشن نشدن ست کنترل :

دیافراگم داخل ست وظیفه تأمین فشار را دارد این قطعه در قسمت کلگی ست کنترل تعبیه شده است ؛ دیافراگم ممکن است پس از مدتی کار کردن پوسیده یا سوراخ شود و عملکرد مناسبی نداشته باشد .

راه حل چیست ؟

برای رفع این مشکل باید دیافراگم را تعویض کنید .

 

خراب شدن کنتاکت ها و روشن نشدن ست کنترل :

کنتاکت های الکتریکی در ست کنترل ممکن است به مرور زمان از بین برود چرخه مکرر برق به سویچ و مواد خورنده 2 علت مهم خرابی کنتاکت ها می باشند .

راه حل چیست ؟

می توانید با جدا کردن قسمت آسیب دیده تعمیر موقت این قطعه را انجام دهید قبل از این کار پمپ را از برق قطع کنید برای تعمیر دائمی بهتر است ست کنترل را تعویض نمایید .

علت روشن نشدن پمپ در طبقات بالاچیست ؟

این مشکل می تواند بتا به دلایل مختلفی اعم از افتادن یک جسم خارجی درون پروانه پمپ یا رسوب گرفتن پره های پروانه باشد که به دلیل املاح موجودر در آب رخ می دهد .

نصاب پمپ آب چه خدماتی ارائه میکند  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *