مقالات پمپ آب

نحوه تنظیم ست کنترل

تنظیم ست کنترل

نحوه تنظیم ست کنترل

ست کنترل از جمله تجهیزات کاربردی در صنعت پمپ و سیستم آبرسانی بوده که وظیفه آن اتومات کردن , کنترل و نیز تنظیم فشار آب می باشد و می تواند کم و زیاد شدن فشار آب را کنترل و آن را تنظیم نماید این قطعه در پمپ از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا فشار بیش از حد آب به پمپ آسیب می رساند و از طرفی بر هزینه نگه داری آن می افزاید ؛ یکی از سوالات پر تکرار کاربران این است که نحوه تنظیم ست کنترل پمپ آب به چه صورت است ؟ و اینکه پیچ تنظیم آن در کجا قرار دارد ؟ ما در ادامه در این خصوص توضیحاتی ارائه می دهیم تا بتوانید به درستی اقدام به تنظیم ست کنترل نمایید . روبی پمپ  با تعمیر و نصب پمپ آب ساختمان ، تعویض رله پمپ و ست کنترل  و منبع انبساط خدمات ارائه میکند . برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :  

  • علت تنظیم نبودن ست کنترل
  • نحوه تنظیم ست کنترل چگونه است ؟
  • 2 نکته مهم در تنظیم کردن ست کنترل
  • پیچ تنظیم ست کنترل استریم کجاست ؟
  • تنظیم ست کنترل فلو

تعمیرکار پمپ  آب خانگی با ضمانتنامه کتبی

تنظیم ست کنترل

علت تنظیم نبودن ست کنترل

قبل از اینکه به نحوه تنظیم ست کنترل بپردازیم به علت تنظیم نبودن ست اشاره می کنیم در برخی از ست کنترل ها در قسمت کلگی یا در انتهای ست کنترل پیچی با عنوان پیچ تنظیم فشار وجود دارد اما این پیچ تنها برای تنظیم نیست و در صورتی که آب وارد ست شود و نتواند از جایی خارج شود به ست کنترل فشار بیش از حد وارد می کند در این صورت آب از طریق این پیچ خارج می شود که موجب آسیب به ست کنترل می شود .

نحوه تنظیم ست کنترل چگونه است ؟

مرحله اول :

نحوه تنظیم ست کنترل بدین شکل است که , شیر یکی از واحدهای ساختمان را تا انتها باز نموده و در محلی که پمپ را نصب کرده اید بروید شیر خروجی را ببندید با این کار پمپ خاموش می شود .

مرحله دوم :

پس از خاموش شدن پمپ  , شیر خروجی پمپ آب را به مقدار کم باز کنید به طوریکه به اندازه آب سماور یا به اصلاح اندازه آب باریکه آب از آن خارج شود غ حال مشاهده خواهید کرد که پمپ روشن شده و زمانی که آب به اندازه آب نسماور باز می شود پمپ نیز روشن خواهد شد سپس پیچ تنظیم ست کنترل را به علامت منفی چرخانده این کار موجب می شود که پمپ در شرایطی که آب کم وارد آن شده  روشن نشده و فعال نباشد .

مرحله سوم :

مجددا این کار را تکرار کنید تا دیگر پمپ آب روشن نشده و عملکردی نداشته باشد در صورتی که دیگر پمپ روشن نشد تنظظیمات را درست انجام داده اید ؛ اما چرا گفتیم که پمپ را در شرایطی که آب باریکه روشن نشود تنظیم کنید ؟به این دلیل که استهلاک پمپ پایین آمده و با یکسره کار کردن آن هوای آن گرفته شود ؛ در ادامه شیر خروجی پمپ آب را تا نیمه باز کرده و مشاهده خواهید کرد که پمپ روشن می شود ولی اگر پمپ روشن نشد درجه تنظیم ست را به سمت مثبت بچرخانید مجدد این کار را امتحان کنید تا پمپ روشن شود , حال کلید اتوماتیک دیجیتال پمپ شما تنظیم است .

قیمت ست کنترل با هزینه نصب چنده  ؟

نکته مهم در تنظیم کردن ست کنترل

نکته اول :

برای تنظیم ست کنترل می بایستی , متناسب با قطر لوله و سیستم آبرسانی فشار آب برای کفایت در بلندترین شیر آب ساختمان تنظیم شود ؛ با این حال در این صورت این امکان وجود دارد که مصرف کننده هایی با ارتفاع کمتر میزا فشار بیش از حد مجاز 5 بار شود که در این صورت می تواند به شیرآلات آسیب وارد کند برای عدم آسیب رساندن باید در طبقات پایین تر که میزان فشار آن از حد مجاز بیشتر شده از فشار شکن استفاده شود .

نکته دوم :

زمانی که آب شهری همراه با 2.5 بار فشار باشد و مصرف کننده 20 متر بالاتر از پمپ باشد 2 بار فشار آب صرف غلبه بر ارتفاع 20 متری ستون آب شده و 0.5 بار هم بر ارتفاع بیست متری می رسد و موجب می شود هنگام باز نمودن شیر آب , آب با فشار نیم بار درون لوله جریان پیدا کرده و از شیر خارج می شود جریان این میزان آب در درون کلید اتومات موجب استارت کردن آن می شود ؛ حال در صورتی که آب شهری به 2 بار رسیده و مصرف کننده در ارتفاع بیست متری آب را باز کند آب از شیر خارج نشده و چمپ نیز روشن نمی شود بنابراین اگر فشار آب 2.5 بار بوده و از این کمتر شود از کلید اتومات دیجیتال در ارتفاع 20 متری استفاده نکنید .

پیچ تنظیم ست کنترل استریم کجاست ؟

این پیچ در پشت دستگاه قرار داشته و به کمک پیچ گوشتی می توان آن را چرخاند .

 تنظیم ست کنترل فلو

در صورتی که این پیچ را روی 1.5 بار تنظیم کنید بدین مفهوم است که اگر فشار آب به کمتر از این میزان برسد پمپ روشن خواهد شد بنابراین اگر پیچ تنظیم روی 1.5 بار باشد و فشار آب نیز بیشتر از این میزان باشد پمپ روشن نمی شود حال در صورتی که مقدار بیشتری را امتحان کنید ست کنترل نیز به همین ترتیب عمل می کند .

اجرت نصب پمپ آب نیم اسب چنده  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *