مقالات پمپ آب

اهمیت روغن کاری پمپ آب ساختمان

روغن کاری پمپ آب

روغن کاری پمپ آب

پمپ های آب در منازل مسکونی , با توجه به تعداد طبقات , مصرف , جمعیت و تعداد شیرها و با توجه به لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرند , این دستگاه ها فشار آب را برای مصرف ساختمان های مسکونی افزایش داده و به تقویت فشار آب در طبقات کمک می کند ؛ پمپ آب مانند هر وسیله دیگر نیز نیاز به مراقبت و نگهداری دارد یکی از مهم ترین روش های نگهداری این تجهیز بحث روغن کاری پمپ آب است با روغن کاری درست آن می توانید تا بخش زیادی از خراب شدن و کار نکردن آن جلوگیری کنید . روبی پمپ با سرویسکاران پمپ آب ساختمان در خدمت شماست . کلیه خدمات تعمیر ، نصب ، سرویس دوره ای و تعویض ارائه میگردد. برای مشاوره و رزرو تعمیرکار با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با : 

  • چرا پمپ آب را روغن کاری کنیم ؟
  • آموزش روغن کاری پمپ آب
  • روغن کاری پمپ آب پنتاکس
  • روغن مناسب پمپ آب چیست ؟
  • بهترین زمان برای روغن کاری پمپ های آب
  • نکات مهم در روغن کاری پمپ های آب

اجرت نصب پمپ آب چنده ؟

روغن کاری پمپ آب

چرا پمپ آب را روغن کاری کنیم ؟

از رایجترین سوالات کاربران این است که چرا پمپ آن را روغن کاری کنیم ؟ آیا پمپ آب نیاز به روغن کاری دارد ؟ به طور معمول تمامی پمپ های مورد استفاده در ساختمان به صورت دائمی یا در ساعت های زیادی کار می کنند ؛ روغن کاری باعث می شود پمپ بدون کاهش عملکرد به خوبی کار کند و اینکه زیاد به تعمیرات پمپ آب هم نیاز نداشته باشید ؛ نحوه صحیح روغن کاری پمپ آب بسیار حائز اهمیت است به این دلیل که این تجهیز بتواند بهترین کارایی را ارائه دهد نیاز به مراقبت صحیح دارد روغن کاری این وسیله موجب افزایش طول عمر آن می شود .

آموزش روغن کاری پمپ آب

برای روغن کاری پمپ آب برای جلوگیری از برق گرفتگی ابتدا تمامی اتصالات برقی را قطع نمایید , در ادامه پیچ نگهداری بطری روغن را شل نموده و ان را از مخزن خارج کنید در بخش بالایی استاتر یاتاق یک سرپوش وجود داشته آن را بردارید و با روغن فضای میان استاتر را پر کنید تا جایی که مخزن سطح ثابت بالا بیاید , سپس بطری را با همان روغن پر کرده و فشار دهید , بدین صورت بطری بر روی لوله مخزن ثابت می شود با این کار باید حداقل دو سوم مخزن پر شده باشد حال پیچ نگهدارنده را محکم بسته و سرپوش را در جای خود قرار دهید .

هزینه تعمیر و تعویض منبع انبساط چنده ؟

روغن کاری پمپ آب پنتاکس

پمپ آب پنتاکس فوق العاده کم صدا هستند و برای استفاده در منازل به کار می روند وظیفه این پمپ به گردش درآوردن آب گرم و سرد است ؛ یعنی این پمپ  آب سرد و گرم سیستم های تهویه از محل تولید و تبادل حرارت را در دستگاه سرمایش و گرمایش به حرکت در می آورد این پمپ دارای تنوع بسیار زیادی است و یکی از بهترین پمپ های آن در میان پمپ ها می باشد با توجه به موارد فوق و روغن کاری پمپ از جمله عملیاتی بوده که می تواند به بهبود کارکرد پمپ آب مورد نظر شما کمک زیادی کند .

روغن مناسب پمپ آب چیست ؟

در صورتی که به دنبال روغن مناسب پمپ آب هستید باید گفت برای روغن کاری پمپ های آب می توان از روغن و گریس استفاده نمود در صورتی که دمای قطعات بالاست و نیز سیستم به خوبی آببندی شده از روغن استفاده نمایید و از گریس برای پمپ هایی استفاده نمایید که دور پایینی دارند دراین پمپ ها به دلیل اینکه حرارت پایینی دارند می توان از گریس استفاده نمود.

بهترین زمان برای روغن کاری پمپ های آب

برای بررسی نمودن سطح روغن پمپ آب بهتر است دوره های زمانی یک تا دو ماهه را تعیین کنید تا بتوانید در زمان مناسب روغن کاری را انجام دهید .

 نکات مهم در روغن کاری پمپ های آب

برای اینکه روغن کاری پمپ های آب به درستی صورت گیرد باید به چند فاکتور توجه نمود برای اینکه استانداردهای پمپ را بدانید باید از راه های مختلف این اطلاعات را به دست آورید  بهتر است قبل از هر کار دفترچه راهنما را به خوبی بخوانید از سرعت پمپ خود اطلاعات کافی داشته باشید و زمان مناسبی را برای روغن کار مشخص کنید .

تعمیرکار سیار پمپ آب روبی پمپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *