اخبار آب و فاضلاب

توزیع چهار هزار لوازم کاهنده مصرف در میان مشترکان آب تهران

Water consumption reducing devices

توزیع چهارهزار لوازم کاهنده مصرف در میان مشترکان آب تهران

به نقل از ایرنا : مدیر دفتر نظارت بر امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران، گفت: از ابتدای سال جاری، چهار هزار عدد تجهیز کاهنده مصرف به صورت رایگان بین مشترکان خاص شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران توزیع شده است.

 شرکت آب و فاضلاب استان تهران، احمدرضا خسروانی بیان داشت: این تعداد لوازم کاهنده مصرف در بین ارگان‌های دولتی، مراکز آموزشی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مساجد، مراکز فرهنگی و سایر مشترکین  توزیع شده است.

وی ادامه داد: ترویج استفاده از کاهنده‌های مصرف و توزیع آن‌ها در میان مشترکان پرمصرفی مانند درمانگاه‌ها، مساجد که مشمول پایین‌ترین تعرفه‌ها می‌شوند از اقدام‌هایی است که به منظور برطرف ساختن بحران کم آبی انجام شده است.

به گفته خسروانی، این قطعات کاهنده مصرف قابلیت اختلاط آب با هوا را دارند و ضمن کاهش مصرف آب بدون تغییر در حجم ستون آب سبب مطلوبیت مصرف نیز می‌شوند و با استفاده از این قطعات می‌توان تا ۴۰ درصد از مصرف آب خروجی شیرها در کاربری‌های خانگی و غیرخانگی کاست.

با قطع انشعاب‌ها و مصارف غیرمجاز از هدررفت ۱۶۲ هزار مترمکعب آب شرب جلوگیری شد

مدیر دفتر نظارت بر امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران گفت: از ابتدای سال جاری، با قطع انشعاب‌ها و مصارف غیرمجاز در محدوده آبفای منطقه یک تهران از هدر رفت ۱۶۲ هزار و ۴۹۳ مترمکعب اعلام آب جلوگیری شد.

وی افزود: با قطع و تبدیل انشعاب‌های غیرمجاز به مجاز، ۳۴ میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال از تضییع حقوق شرکت جلوگیری و درآمد حاصل شده است.

خسروانی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه، ۱۷۲ رشته انشعاب غیرمجاز از لوله شبکه توزیع در محدوده زیر پوشش آبفای منطقه یک شناسایی شده است، گفت: از این تعداد ۱۳۴ رشته از انشعاب‌ قطع و ۱۶ انشعاب به انشعاب مجاز تبدیل شده و مابقی در دست تعیین و تکلیف است.

به گفته وی، طی مدت یاد شده ۴۳ مورد مصارف غیرمجاز شامل مصرف پشت کنتوری، با فروش غیرمجاز آب و تخریب و دستکاری کنتور در این محدوده شناسایی که ۲۷ مورد قطع و ۱۶ مورد اصلاح شده است.

نصب و سرویس پمپ آب در کلیه مناطق تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *