مقالات پمپ آب

انواع پمپ آب خانگی

Types of household water pumps

چگونه یک پمپ آب برای خانه خود انتخاب کنید ؟

  در بسیاری از مناطق، پمپ آب خانگی برای داشتن جریان ثابت آب برای مصارف خانگی ضروری است. چه برای دوش گرفتن نیاز به فشار خوب داشته باشید، چه برای گرفتن آب از چاه یا حتی آبیاری یک چمن، یک پمپ آب خانگی می تواند این کار را انجام دهد. اما با وجود بسیاری از انواع پمپ های آب خانگی، تصمیم گیری در مورد بهترین پمپ آب برای نیازهای شما می تواند دشوار باشد. بیایید در مورد چگونگی انتخاب پمپ های خانگی و عواملی که ممکن است نیاز به در نظر گرفتن داشته باشید بحث کنیم. نوع پمپ مورد نیاز خود را تعیین کنید. نوع پمپی که با آن می روید بستگی به این دارد که منبع آب از کجا تامین می شود و به چه نوع خروجی نیاز دارید.با مشاوره با کارشناسان روبی پمپ از خرید خود نهایت لذت را خواهید برد.

انواع اصلی پمپ های آب عبارتند از

1.پمپ های احیا کننده

2.پمپ های گریز از مرکز

3.پمپ های شناور

4.پمپ های کمپرسور چاهک.

5.پمپ های تقویت کننده فشار.

6.پمپ های چاه کم عمق

7.پمپ های مونوبلوک گریز از مرکز.

 

.پمپ های احیا کننده خود پرایم:

  1. مینی پمپ آب خود پرایم شونده Crompton دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است. پمپ های کرومپتون به خوبی طراحی شده اند، دستگاه هایی پیشرفته، قابل اعتماد و بادوام هستند تا خدمات با کیفیت را برای شما تضمین کنند.

پمپ احیا کننده خود پرایمینگ چگونه کار می کند؟

پمپ های آب خود پرایم شونده از مخلوط آب و هوا برای رسیدن به حالت پمپ کاملا پرایم شده استفاده می کنند. هنگامی که پروانه داخل بدنه می چرخد، یک ناحیه کم فشار در مرکز خود ایجاد می کند. اکنون یک اختلاف فشار بین هوای بیرون و هوای داخل محفظه وجود دارد که باعث ایجاد اثر مکش می شود که باعث می شود آب به سمت لوله مکش حرکت کند. پمپ خود پرایمینگ هوا را با آب در حال چرخش در محفظه مخلوط می کند، بعداً تمام هوای لوله مکش جابجا می شود و آب مانند هر پمپ آب خانگی دیگری که بر روی نیروی گریز از مرکز کار می کند، تحویل داده می شود

 

از مرکز ماشین هایی هستند که به صورت هیدرولیکی کار می کنند که با توانایی آنها در انتقال انرژی به سیالات (به ویژه به مایعات) از طریق کار میدانی از نیروهای گریز از مرکز مشخص می شود. هدف اصلی آنها انتقال مایعات از طریق افزایش فشار است. پمپ های گریز از مرکز | چگونه کار می کنند

پمپ گریز از مرکز چیست و چگونه کار می کند؟ نتیجه تصویری برای پمپ های گریز از مرکز پمپ گریز از مرکز یک دستگاه مکانیکی است که برای حرکت یک سیال با استفاده از انتقال انرژی دورانی از یک یا چند روتور محرک به نام پروانه طراحی شده است. سیال در امتداد محور خود وارد پروانه ای می شود که به سرعت در حال چرخش است و توسط نیروی گریز از مرکز در امتداد محیط خود از طریق نوک پره های پروانه به بیرون پرتاب می شود

3. پمپ چاه شناور چگونه کار می کند؟ یک پمپ شناور شکلی استوانه ای دارد و نیمه پایینی آن از یک موتور پمپ آب بندی شده تشکیل شده است که به منبع برق بالای زمین متصل می شود.موتور پروانه ها را نیرو می دهد که به نوبه خود آب را به سمت بالا هدایت می کند.روشن کردن سوئیچ فشار باعث چرخش پروانه ها می شود و در نتیجه آب را به داخل پمپ می مکد

 

6.پمپ چاه آب

انواع پمپ چاه آب:

6.1.پمپ گریز از مرکز – فقط برای چاه های کم عمق مفید است، این نوع پمپ از نیروی گریز از مرکز (مانند توالت) برای فشار دادن آب به لوله و داخل خانه شما استفاده می کند. اینها دستگاه های نسبتا ساده ای هستند و باید عمر طولانی تری داشته باشند.

6.2.پمپ جت – ایده آل برای چاه های با عمق متوسط، پمپ پرش از پروانه و مکش برای بیرون کشیدن آب از چاه استفاده می کند. پمپ شناور – یک پمپ شناور عمیق در داخل چاه قرار می گیرد و آب را به سمت لوله و داخل خانه می راند.

6.3.پمپ خورشیدی – از آنجایی که این پمپ ها به منبع برق نیاز ندارند، نسبت به پمپ های سنتی کارآمدتر هستند. نصب آنها از قبل گرانتر است، اما پس از آن می توانند در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند.

6.4.پمپ هوا – پمپ های پنوماتیک نیز نامیده می شوند، این دستگاه ها به جای برق از هوا خارج می شوند. قبل از اینکه در مورد این گزینه هیجان زده شوید، این پمپ ها معمولاً فقط در مکان های غیر مسکونی مانند ساختمان های صنعتی و تجاری استفاده می شوند.

6.5.پمپ دستی – معمولاً فقط می خواهید برای مواقع اضطراری یا موقت به پمپ دستی اعتماد کنید. خبر خوب این است که آنها سبک وزن، ارزان هستند و به راحتی نصب و از چاه خارج می شوند.

چه نوع پمپی برای چاه کم عمق نیاز دارم؟ در بیشتر موارد، اگر عمق چاه کمتر از 25 فوت باشد، یک پمپ جت گریز از مرکز یا چاه کم عمق مناسب است. اگر چاه بین 25 تا 110 فوت باشد، پمپ جت چاه عمیق معمولا ایده آل است. برای چاه های عمیق تر، پمپ شناور ممکن است بهترین انتخاب باشد

 پمپ های مونوبلوک گریز از مرکز پمپ های مونوبلوک گریز از مرکز عمدتاً برای آب شیرین و همچنین سیالاتی توصیه می شود که از نظر شیمیایی نسبت به اجزای پمپ خشن نیستند. این پمپ ها به دلیل قوام و استحکام بیشتر برای مصارف کشاورزی، صنعتی، عمرانی کاربرد دارند.

تعمیرکار ونصاب پمپ آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *