اخبار آب و فاضلاب

کاهش چشمگیر ذخیره سدهای استان تهران

کاهش ذخیره سدهای استان تهران

کاهش چشمگیر ذخیره سدهای استان تهران

 

کاهش چشمگیر ذخیره سدهای استان تهران

آقای علی صاحبی سخنگوی این شرکت در مصاحبه اختصاصی با درباره کاهش چشمگیر ذخیره سدهای استان تهران به خبرنگارخیرگزاری صدا وسیما گفت: میزان متوسط بارش‌های استان از ابتدای سال آبی امسال تا ۳۰ بهمن به ۱۶۰ میلیمتر رسید که در مقایسه با ۲۶۵ میلیمتر سال قبل، بیش از ۱۰۰ میلیمتر کمتر شده است.

وی افزود: ذخیره سد‌های پنچ گانه استان تهران نیز در این مدت به ۳۰۹ میلیون متر مکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۵۶۵ میلیون متر مکعب بود حدود ۴۵ درصد کمتر شده است.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین گفت: مصرف شهروندان تهرانی در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ به ۳ میلیارد و ۶۶ میلیون متر لیتر یا معادل ۲ میلیارد و ۴۴ میلیون بطری آب معدنی یک و نیم لیتری یا برابر حجم دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) رسیده است که عدد بالائی است.

وی افزود: با توجه به خانه تکانی پایان سال و افزایش قابل توجه مصرف آب در این ایام، از شهروندان میخواهیم مدیریت مصرف آب را جدی در دستور کار خود قرار دهند.

آقای صاحبی گفت: شستشوی فرش‌ها در قلیشوئی‌ها و استفاده کامل از حجم لباسشویی و ظرفشوئی‌ها از جمله راهکار‌های صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد.

تعمیر وسرویس پمپ آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *