مخزن تحت فشار

تعویض مخزن تحت فشار در محل

مخزن تحت فشار دیافراگمی

تعویض مخزن تحت فشار پمپ

گزینه تعویض مخزن تحت فشار پمپ  در محل  را به خدمات سرویسکار سیار روبی پمپ اضافه کنید . ما با پوشش کامل 22 منطه تهران بزرگ سرویس تنظیم فشار آب ساختمان را با بهترین راهکارها از جمله تعیین بهترین های مخزن تحت فشار تیوپی یا دیافراگمی و با تضمین کیفیت و پشتیبانی دائم ارائه میکنیم . اینکه امروز بیشترین ساختمان ها طبقاتی هستند بر کسی پوشیده نیست  و اینکه این ساختمان ها جهت تامین فشار کافی آب ساختمان نیاز به مخازن تحت فشار دارند نیز مسئله قابل توجهی است . تعمیرکار سیار پمپ روبی پمپ همراه شماست . با ما همراه باشید با انواع مخازن تحت فشار پمپ آب خانگی 24 لیتری تا 100 لیتری و همچنین خدمات تعمیر و نصب بهترین های مخزن تحت فشار دیافراگمی شرکت Reflex و Grundfos و Zilmet آلمان و ایتالیا

دنبال نصاب پمپ آب میگردید ؟!!

تعویض مخزن تحت فشار پمپ در محل

تعمیر ، بازبینی ، فروش و تعویض مخزن تحت فشار پمپ در محل با  قیمت مناسب در کلیه مناطق تهران توسط نصاب پمپ آب روبی پمپ صورت میگیرد  . جبران افت فشار آب ساختمان ، تامین فشار آب در طبقات بالا ، بالا بردن عمر قطعات پمپ و تاسیسات ساختمان و در نهایت تامین فشار کافی آب آبگرمکن ، دوش حمام و…. همگی میتوانند با انتخاب مخزن تحت فشار مناسب انجام شود . ویژگی استفاده از این خدمات عبارتند از :

 • صرفه جویی در زمان
 • عدم نیاز به خرید لوازم و قطعات توسط مشتری
 • سپردن صفر تا صد خدمات به تعمیرکار
 • پشتیبانی دائم تلفنی و حضوری رایگان  نصاب
 • افزایش سرعت کار  و دریافت کیفیت چند برابر بهتر از تعویض مخزن غیر اصولی
درباره منبع تحت فشار تیوپی بیشتر بدانید 

مخزن تحت فشار پمپ چیست ؟

مخازن تحت فشار مخازنی هستند که جهت افزایش فشار آب ساختمان بکار گرفته میشوند . این مخازن طوری طراحی شده اند که فشار باد را در قسمتی از مخزن با پمپاژ آب حبس میکنند و فشاری به عنوان نیروی ذخیره پمپ  تیوپ یا دیافراگم مخزن برای جبران در زمان افت فشار آب ایجاد میکنند . دو نوع مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی وجود دارد :

 • منبع تحت فشار تیوپی
 • منبع تحت فشار دیافراگمی

هر دو نوع مخازن تحت فشار وظیفه یکسانی دارند و آن هم مواردی است که در بالا ذکر شد . اما از نظر کیفیت و کارایی و ساختار مخازن با هم متفاوت میباشند .

مخزن تحت فشار دیافراگمی

در مخازن تحت فشار دیافراگمی نیروی فشار ذخیر مخزن از طریق دیافراگم داخل مخزن صورت میگیرد که با فشار وارده به لاستیک دیافراگمی ،  هوای پمپ دیافراگم فشرده شده و نیروی کافی را برای جبران افت فشار در لحظاتی که پمپاژ با پشتیبانی فشار کم روبرو میشود تامین میکند . ویژگیهای مخزن تحت فشار دیافراگمی عبارتند از :

 • عمر بالای دیافراگم و عدم پاره شدن آن در کوتاه مدت
 • تامین فشار بالا با ویژگی انعطاف پذیری خود
 • تکرار عملکرد لحظه ای دیافراگم بدون اختلال در سیکل رفت و برگشت لاستیک
 • درگیر بودن سطح کمتری از لاستیک ارتجاعی با فشار آب و هوا نسبت به مدل تیوپی

تولید کنندگان مخزن تحت فشار دیافراگمی

برخی مشتریان یا کاربران از ما میپرسند که بهترین تولید کنندگان مخزن دیافراگمی چه کسانی هستند ؟ در واقع 4 کشور هستند که مخازن تحت فشار برند آنها  در ایران در دسترس میباشد  . کلیه مخازن تحت فشار در دسترس عموم تولید شده از کشور ایتالیا ، چین ، ایران و ترکیه  میباشند .  ( خارج از این 4 کشور ، تبلیغات مختلف را درباره مخازن تولید شده از کشورها دیگر را باور نکنید  )

ساختار مخزن ذخیره پمپ آب دیافراگمی

مخازن تحت فشار ساختار ساده اما کاملا محاسباتی دارند و گاها مشتریان با باور اینکه این ساختار ساده نیازی به بررسی تعمیرکار سیار پمپ ندارد خود دست بکار میشوند و تشکیلات مخزن را دستکاری میکنند و بدون شک با مشکل دشارژ شدن و نشتی بیشتر روبرو میشوند که در این صورت هزینه های سرویس دوباره مخزن بالاتر میرود و شاید مخزن نیاز به تعویض نیز داشته باشد .

 • بدونه منبع تحت فشار دیافراگمی همانند مدل تیوپی از فولاد کربن با پوشش اپوکسی میباشد
 • یک سوپاپ تنظیم باد مخزن انتهای محدوده دیافراگم تعبیه شده است
 • این سوپاپ به دلیل اینکه مخزن تحت فشار دیافراگمی اغلب ایستاده است معمولا در قسمت فوقانی مخزن قرار دارد
 • یک دیافراگم کاملا آببند در میانه مخزن آن را به دو قسمت تقسیم کرده است
 • در قسمت تحتانی نیز خروجی های مخزن را داریم که کاملا با آب درگیر میباشد

مخزن تحت فشار تیوپی

مدل تیوپی مخازن تحت فشار رقیب حال حاضر دیافراگمی میباشد . اما از آنجایی که ما سالها با ساختار مخازن دیافراگمی سر و کار داریم و از طرفی کیفیت منبع تیوپی بسیار کمتر است نمیتوانستیم اوایل آن را به عنوان رقیب بدانید . تا اینکه شدت تحریمها و افزایش قیمتی توانست ما را مجبور به استفاده از تعویض مخزن تحت فشار با مخازن قدیمی کند برخی مشتریان از ما میپرسند که تفاوت مخزن تحت فشار تیوپی و دیافراگمی چیست ؟ اگر نگاهی به تصویر این دو مخزن کنیم به راحتی میتوانیم با پلانی که از ساختار داخل آنها داریم تفاوت این و را در تولید تشخیص دهیم

 • تنها تفاوتی که در ساختار دو مخزن دیافراگمی و تیوپی داریم بخش ارتچاعی آن است
 • در مخازن تیوپی خروجی مخزن همانند یک والف لاستیک محبوس در یک تیوپ است
 • اما در مخزن تحت فشار دیافراگمی یک لاستیک دیافراگمی بخش هوا و آب را  تقریبا از وسط مخزن جدا کردن است
 • در واقع در نوع دیافراگمی قسمت کمتری از لاستیک تحت فشار بوده و به همین دلیل است که در بالا اشاره کردیم بیشتر عمر میکنند

 بهترین برند مخزن تحت فشار دیافراگمی

تجربه ای که نصاب روبی پمپ ، تعمیرکار و همکاران فعال ما در این زمینه داشته اند و جمع بندی که نظر مشتریان در خصوص بهترین برند این مخازن را به همراه داشته است این بوده که مخازن دیافراگمی شرکت Reflex و Grundfos  آلمان  و مخازن Zilmet  تولید ایتالیا بهترین برند این مخازن میباشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *