مقالات پمپ آب

پمپ آب خانگی دو پروانه

پمپ آب دو پروانه پنتاکس سری CB و MB

پمپ آب خانگی دو پروانه

در این برگه به پمپ آب دو پروانه پنتاکس سری CB و MB   و سایر پمپ های کاربردی ساختمان میپردازیم . پمپ آب خانگی برای افزایش فشار آب در خانه , ساختمان , اپارتمان ها و ….مورد استفاده قرار می گیرد در انتخاب پمپ های خانگی متراژ خانه و میزان شیر های اب در آن بسیار مهم وحائز اهمیت می باشد  زیرا همین امر باعث می شود که نوع پمپ مشخص شود پمپ آب می تواند بوستر پمپ یا پمپ خانگی با مخازن انبساط باشد پمپ های سری CB به پمپ های دو پروانه معروف هستند زیرا این نوع پمپ های اب دارای هد بالا , گستردگی کاربرد در صنایع ساختمانی , بوستر پمپ های آبرسانی و آتشنشانی و…..را از کاربرد های پمپ آب دو پروانه هستند, اما الکتروپمپ های MB به خاطر وجود دبی و هد مناسب در مصارف خانگی , صنعتی , کشاورزی و….امکان استفاده از آنها می باشد  .

 • انواع پمپ آب
 • پمپ بشقابی دو پروانهCB
 • جنس قطعات پمپ دوپروانه
 • پروانه برنجی پمپ آب
هزینه نصب پمپ آب پنتاکس

انواع پمپ آب

پمپ های اب باتوجه به کاربرد انها انواع گوناگونی دارند که در ادامه به 3 نوع انها اشاره می کنیم”

فروش پمپ آب دو پروانه پنتاکس سری CB و MB   با بهترین قیمت

بوستر پمپ خانگی

بوستر پمپ های خانگی بیشترین کاربرد را دارند از جمله در انواع ان برای تامین کردن آب مراکز تجاری و اداری , در صنعت کشاورزی , مراکز تفریحی ورزشی , باغات کشاورزی , مراکز تفریحی ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد .

پمپ آب خانگی جتی

از پرمصرف ترین پمپ های خانگی می توان به نوع جتی ان اشاره کرد پمپ اب خودمکش که به پمپ های جتی شهرت دارند با ایجادخلع هوا را از بین برده وسیال را پمپاژ می کنند این نوع پمپ ها برای انتقال مایعات خورنده و آبهای قابل شرب در مدل پمپ چدنی با خاصیت قلیایی  در پمپ پروانه استیل 304 و 316 کاربرد دارند .

پمپ اب خانگی بشقابی

این نوع پمپ آب یک دستگاه مکانیکی می باشد که برای انتقال , انرژی چرخشی از پروانه ها تشکیل شده است پمپ بشقابی به گونه ای عمل می کند که ورود مایع توسط پمپ سریع اتفاق افتاده و ان را به پروانه می رساند .

پمپ بشقابی دوپروانه پنتاکس CB

الکتروپمپ دو پروانه سری CB دارای هد بالا و در مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند این نوع پمپ دارای دو پروانه می باشد که جهت عکس یکدیگر قرار گرفته اند و این باعث کارایی بهتر پمپ می شود از مشخصات فنی ان می توان به مواردی اشاره کرد از جمله , دبی از 0.6 36 متر مکعب در ثانیه می باشد , هد آن حداکثر 100 متر , گسترده دمای سیال , 0 0 -50 درجه سانتی گراد واین در شرایطی است که جنس پروانه نوریل باشد , 0 0 – 90 درجه ساتیگراد اگر جنس پروانه برنج باشد .

جنس قطعات الکتروپمپ دو پروانه

اگر به متریال جنس قطعات دو پروانه بپردازیم باید گفت که

 • بدنه آن از نوع چدن
 • جنس پروانه از نوریل یا برنج
 • جنس مکانیکال سیل از سرامیک یا گرافیت
 • و جنس شافت ان از نوع استنلس استیل 416 می باشد .

الکتروپمپ های دو پروانه در صنایع ساختمانی , صنایع عمومی و بوستر پمپ ها مورد استفاده قرار می گیرد .

پروانه برنجی پمپ آب

پروانه اب بخش اصلی پمپ ها همچنین پمپ های دوپروانه می باشند و کاربرد ان در کاهش و افزایش فشار آب می باشد پروانه برنجی پمپ آب ممکن است از جنس برنج , باکالیت , استیل و….باشد پروانه برنجی با توجه به کاربرد ان در وزن 70 گرم , 80 گرم , 90 گرم و 102 گرم می باشد .

1 نظر در “پمپ آب خانگی دو پروانه

 1. مهدی هستم از بناب گفت:

  سلام خسته نباشید پمپ آب ما دور روزه که آب نمی کشد موقه مکش آب با حباب باصدای پرت وپرت آب نمی دهد خوشحال می شوم راهنمای کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *