انواع پمپ آب

پمپ آب توربینی عمودی

پمپ توربینی عمودی

پمپ توربین عمودی چیست؟

پمپ های سانتریفوژ تخصصی که برای انتقال آب از یک چاه یا مخزنی که در زیر زمین قرار دارد طراحی شده است. همچنین از پمپ های توربین چاه عمیق یا پمپ توربین توربینی استفاده می شود که یکی از دو نوع اصلی پمپ های توربین است.

خدمات سیارپمپ آب در 22 منطقه تهران

 

پمپ های توربین

دو نوع اصلی پمپ های توربین عبارتند از: پمپ های توربین عمودی و پمپ های توربین زیر آب. در حالی که پمپ های زیر آب دارای موتور الکتریکی واقع در زیر پمپ در زیر پمپ هستند ، پمپ های توربین عمودی دارای موتور مستقر در بالای زمین هستند که از طریق شافت عمودی طولانی به پروانه های پایین پمپ متصل می شوند. اصطلاح “توربین” در نام پمپ تا حدودی اشتباه است زیرا این نوع پمپ هیچ ربطی به یک توربین ندارد.

نحوه عملکرد
پمپ ها معمولاً توسط موتور القایی برقی AC یا توسط موتور دیزل از طریق درایو زاویه ای مناسب هدایت می شوند. انتهای پمپ از حداقل یک پروانه چرخشی تشکیل شده است که به یک شافت وصل شده و آب چاه را به داخل یک دیفیوزر به نام کاسه هدایت می کند.

تنظیمات چند مرحله ای از پروانه های مختلفی در همان شافت استفاده می کنند تا فشار بیشتری را ایجاد کنند که برای چاه های عمیق تر یا فشار مورد نیاز بالاتر (سطح سر) در سطح زمین مورد نیاز باشد.

پمپ های توربین عمودی هنگامی کار می کنند که آب از طریق بخشی به شکل زنگ به نام زنگ مکش وارد پمپ در پایین شود. از آنجا به پروانه مرحله اول حرکت می کند ، که سرعت آب را بالا می برد. سپس آب وارد کاسه دیفیوزر بلافاصله بالای پروانه می شود ، جایی که این انرژی با سرعت بالا به فشار بالا تبدیل می شود. کاسه همچنین مایع را به پروانه بعدی که بلافاصله بالای کاسه قرار دارد هدایت می کند و این روند در تمام مراحل پمپ ادامه می یابد.

بعد از اینکه آب آخرین کاسه دیفیوزر را ترک کرد ، از آنجایی که از چاه خاکی به سمت سطح بالا می رود ، از یک لوله ستونی عمودی طولانی عبور می کند. شافت ریسندگی در داخل این ستون در فواصل سه یا پنج پا با بوشهای آستین که در داخل ستون نصب شده اند پشتیبانی می شوند و توسط آب در حال حرکت در کنار آنها روغن کاری می شوند. در سطح ، سطح تخلیه پمپ است ، که اجازه می دهد تا جریان جهت خود را تغییر دهد ، به سمت لوله تخلیه. یک موتور A.C با فشار قوی عمودی در بالای سر تخلیه سوار شده است.

در کجا استفاده می شوند؟
آنها در درجه اول در هر جا كه پمپ غوطه وری غیرممكن باشد مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا این جریان بالاتر از محدوده توربین ها است ، یا به این دلیل كه صاحب موتور موتور معمولی نصب شده در بالای پمپ را ترجیح می دهد.

آنها معمولاً در چاه هایی استفاده می شوند که حوصله آنها برای آبیاری کشاورزی یا چمنزارها یا تأمین آب برای شهرداری هایی است که به جای آب های سطحی به آب های زیرزمینی تکیه می کنند. همچنین از آنها برای تهیه آب آرایش گیاه و آب آتش گیاهان صنعتی استفاده می شود

تعویض ست کنترل در محل

1 نظر در “پمپ آب توربینی عمودی

 1. رضا فروزش گفت:

  شب خوش
  شماری پمپ توربینی در کراخانه آب شیرین کن داریم که از چاه با گودی 12 تا 20 متر اب را به کارخانه می دهند.
  مشکلاتی داریم و در صدد تعمیر یا اصلاح آنها هستیم.
  ایا شما پمپ توربینی می سازید؟
  آیا می توانید قطعه مطابق درخواست ما بدهید؟
  ایا کارهای تعمیراتی و اصلاح انجام می دهید.
  ممکن است بخواهیم بازدیدی از کارگاه شما داشته باشیم. لطف می کنید نشانی بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *